JSN Solid - шаблон joomla Продвижение

Державний навчальний заклад
"Гадяцьке вище професійне аграрне училище"

Слава Україні!
Героям слава!
Menu

       Що таке булінг?

Булінґ - це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.

Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути навчальний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

Практично завжди є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінґу.

Найчастіше цькування ініціюють надміру агресивні діти, які люблять домінувати, тобто бути «головними». Їх не турбують почуття і переживання інших людей, вони прагнуть бути в центрі уваги, контролювати все навколо. Принижуючи інших, вони підвищують власну значущість. Нерідко це відбувається через глибокі психологічні комплекси кривдників. Можливо, вони самі переживали приниження або копіюють ті агресивні й образливі моделі поведінки, які є у їхніх сім'ях.

Зазвичай об'єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності та поведінки, манера спілкування, незвичайні захоплення, соціальний статус, національність, релігійна належність.

                                                стоп

Кроки, які варто зробити, щоб подолати булінг.

В першу чергу ігноруй кривдника. Якщо є можливість, намагайся уникнути сварки, зроби вигляд, що вам байдуже і йди геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

Якщо ситуація не дозволяє тобі піти, зберігаючи самовладання, використай гумор. Цим ти можеш спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити тобі.

Стримуй гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говори спокійно і впевнено, покажи власну силу духу.

Не вступай в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ти реагуєш, то більше шансів опинитися в загрозливій для твоєї безпеки і здоров'я ситуації.

Не соромся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ти довіряєш. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і зупинити насилля.

Припини звинувачувати себе чи виправдовувати дії інших. Ніхто не має права порушувати твої кордони, примушувати робити щось, принижувати чи ображати. Така поведінка не прийнятна.

Якщо трапилась будь-яка небезпечна для тебе ситуація, звертайся за допомогою до адміністрації навчального закладу, психолога, викладачів, вихователів та батьків. Не бійся просити про допомогу — вона тобі необхідна.  Виріши, кому ти довіряєш і можеш про це розповісти.

Проконсультуйся з психологом, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі, або звернися за допомогою на гарячу лінію з питань протидії булінгу.гар

Go to top