JSN Solid - шаблон joomla Продвижение

Державний навчальний заклад
"Гадяцьке вище професійне аграрне училище"

Ukrainian English Polish
Menu

матем

Склад методичної комісії:

Голова комісії:

Бондаренко  Тетяна  Анатоліївна – викладач фізики, математики, інформатики, астрономії, спеціаліст вищої категорії, викладач - методист, стаж роботи 28 років.


Члени методичної комісії:

 1. Тютюнник Микола Борисович – викладач хімії, біології, спеціаліст вищої категорії, викладач - методист, стаж роботи 33 роки.
 2. Тютюнник Тетяна Василівна – викладач інформаційних технологій, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи 25 років.
 3. Бондаренко Віталій Миколайович – викладач фізики і астрономії, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи 29 років.
 4. Бондаренко Марина Вячеславівна - спеціаліст ІІ категорії, стаж роботи 4 роки.
 5. Липівець Наталія Володимирівна - викладач географії, спеціаліст вищої категорії, «викладач-методист», стаж робот 25 роки.
 6. Бойко Іван Олександрович – спеціаліст ІІ категорії, стаж роботи 10 років.
 7. Демченко Юлія Вікторівна - кваліфікаційна категорія «спеціаліст» стаж роботи 1 рік.
 8. Кириченко Наталія Миколаївна - викладач технологій, спеціаліст ІІ категорії, стаж роботи 10 років.
 9. Саута Наталія Миколаївна – викладач біології, кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії», стаж роботи 13 років.
 10. Григорович Валентина Григорівнавикладач,спеціаліст І категорії, стаж роботи 20 років.
 11. Бутко Олександр Іванович- спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи 36 років.
 12. Ракитянська Марина Миколаївна – кваліфікаційна категорія – спеціаліст, стаж роботи 1 рік.

 

Педагог сьогодні не стільки той, хто вчить, скільки той, хто розуміє і відчуває, як дитина вчиться.

                   В.О. Сухомлинський

Методична комісія предметів природничо-математичного  циклу є однією з кращих Державному навчальному закладі “Гадяцьке вище професійне аграрне училище”. Вона складається з 9 викладачів, 4  з яких є викладачами вищої категорії, 4  мають педагогічне звання «викладач-методист».

Усі види діяльності, покладені в основу роботи комісії, спрямовані на  навчання та виховання учнівської молоді, проведення позакласних заходів з нею, роботу по покращенню комплексно-методичного забезпечення предметів тощо.

Під час навчально-виховного процесу викладачі приділяють велику увагу диференційованому навчанню, проведенню нестандартних уроків (уроки-ігри, бінарні уроки, уроки-семінари, уроки-лекції, інтегровані уроки тощо), використанню міжпредметних зв’язків,  інтерактивних методів та новітніх інноваційних освітніх технологій, запровадженню особистісно зорієнтованого навчання, організації цікавих пізнавально-розвиваючих виховних заходів, проводять роботу з батьками учнів.

Із 2005 року викладачі фізики, хімії, біології постійно брали участь у апробації «Педагогічних програмних засобів для загальноосвітніх навчальних закладів», запропонованих Міністерством освіти і науки України, втілювали новітні технології у своїй діяльності. У 2007 році за сприяння Міністерства освіти і науки України, місцевої та  районної влади було обладнано сучасний кабінет хімії, який відповідав нормативним вимогам, мав сучасний дизайн, був зручним і на 100% придатним для якісного проведення занять. На сьогоднішній день викладачі комісії  постійно використовують комп’ютерну техніку на уроках.

У 2018 році було одержано і встановлено комплект навчального обладнання для STEM кабінету, призначенням якого є якісна підготовка фахівця, конкурентно спроможного на ринку праці. Викладачі фізики, хімії, біології одержали можливість використовувати сучасне обладнання, однією із складових якого є цифрові лабораторії, для ефективного та цікавого проведення занять, на якому учні можуть здобувати не лише теоретичні знання, а й практичні навички, глибше зрозуміти сутність процесів, що вивчають.

Позитивним є те, що члени комісії досягають поставленої мети злагоджено, якісно і вчасно, прислухаються до думок один одного, тісно співпрацюють з викладачами інших методичних та циклових комісій.

Щороку в училищі проводиться «Тиждень предметів природничо-математичного циклу», який  завжди проходить змістовно, цікаво і багатогранно. Викладачі разом з учнями організовують виставки стіннівок, кросвордів, рефератів, портретів учених (виготовлених учнями), конкурси презентацій, вечори відпочинку, концерти, ігри, КВК, тематичні виховні години, виставки методичних розробок викладачів, екскурсії, зустрічі з цікавими людьми тощо.

Члени комісії мають власні методичні розробки уроків, сценаріїв  інтелектуально-розважальних ігор, вечорів відпочинку, виховних годин та ін., а також друковані роботи у профільних газетах і журналах. Викладачі постійно підвищують свій фаховий рівень, вивчають надбання і досягнення колег училища та інших навчальних закладів. Передовий досвід роботи методичної комісії природничо-математичних наук та педагогічний досвід окремих членів комісії впроваджується в училищі та вивчається в області. Так, досвід роботи голови методичної комісії Бондаренко Т.А. неодноразово вивчався на рівні області та училища (рекомендовано для вивчення навчально-методичною радою НМЦ ПТО): 2005 р. – “Проведення вечорів відпочинку у формі пізнавально-розважальної гри”, 2010 р. – “Інноваційні підходи у навчанні та вихованні – шляхи до підвищення ефективності навчально-виховного процесу” (на базі училища відбулася обласна секція викладачів фізики та математики, де вивчався даний досвід), 2018 р. – “Майстерність педагога в організації навчально-виховного процесу” як складова загального досвіду групи викладачів ”Освічена молодь – запорука майбутнього України” (на базі училища відбувся семінар заступників директора з НВР ПТНЗ області, де вивчався даний досвід та проведено заняття “Школи передового педагогічного досвіду” з даної теми для класних керівників груп училища). Також на обласному рівні та колективом училища вивчався досвід членів комісії: Тютюнник Т.В. : 2005 р. – “Використання карток практичних завдань на уроках інформатики з метою вироблення в учнів практичних навичок використання сучасної обчислювальної техніки та програмного забезпечення” (рекомендовано для вивчення навчально-методичною радою НМЦ ПТО), 2009 р. – інноваційний проект “Використання інтегрованої системи Microsoft Office для Windovws в процесі підготовки спеціалістів робітничих професій” (рекомендовано до друку навчально-методичною радою НМЦ ПТО), 2012 р. – “Збірник завдань практичних робіт з інформатики та інформаційних технологій” (рекомендовано для впровадження у навчально-виховний процес НМЦ ПТО).; Тютюнник М.Б. – “Розкриття потенціалу кожного учня – запорука успішної навчальної групи”  як складова загального досвіду групи викладачів ”Освічена молодь – запорука майбутнього України” (рекомендовано для вивчення навчально-методичною радою НМЦ ПТО).

Неодноразово викладачі комісії займали І місця на професійних конкурсах «Викладач року» як загальноучилищних так і обласних, конкурсах методичних розробок тощо.

Завдяки високій професійності, ерудованості та наполегливій праці викладачів учні ДНЗ “Гадяцьке ВПАУ” не один рік успішно виступали на обласних олімпіадах з фізики, математики, хімії та підтверджували набуті знання на вступних екзаменах до вищих навчальних закладів. Наприклад: 2016 р. – Дубовик В. – ІІІ місце на обласній олімпіаді з географії; 2017 р. – ІІ місце на обласній олімпіаді з хімії; 2017 р. – Тюжин С. – ІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді “Крок до знань”; 2017 р. – Мироненко О. – ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді “Крок до знань”.

Викладачі методичної комісії беруть активну участь у громадському житті училища, є учасниками художньої самодіяльності, спортивно-масових заходів тощо.

Кожен із членів комісії проводить значну профорієнтаційну роботу: спілкується із учнівськими та педагогічними колективами шкіл міста, району, Полтавської та сусідніх областей.         

Оскільки центром навчання і виховання є учень, то викладацький склад комісії зосереджує свої зусилля не тільки на підготовці конкурентоспроможного фахівця, а й насамперед – Людини. Мистецтво педагога полягає не лише в умінні передавати набуті знання, а й бути самому готовим учитися в молоді, уміти їх «почути», зрозуміти і встановити зворотний зв’язок. Настільною книгою для кожного педагога повинні бути слова учнів, звернені до своїх наставників:

Слухай мене, щоб я умів слухати.

Поважай мене, щоб я поважав інших.

Вір мені, щоб я повірив.

Не принижуй мене, щоб я не принижував.

Розмовляй зі мною, щоб я вмів спілкуватися.

Вибачай мені, щоб я міг вибачати іншим.

Допомагай мені, щоб я став помічником.

Не насміхайся з мене…

Не ігноруй мене.

Почуй мене, щоб я це відчув.

Люби мене, щоб я вмів любити.

njfgh

Голова комісії: Рой Наталія Вікторівна – викладач української мови та літератури, спеціаліст вищої  категорії, «викладач-методист», стаж роботи 14 років.

Члени методичної комісії:

 1. Зорило Наталія Михайлівна – викладач української мови, зарубіжної літератури, іноземної мови, спеціаліст І категорії, стаж роботи 14 років.
 2. Різніченко Алла Михайлівна – викладач англійської мови, спеціаліст І категорії, старший викладач, стаж роботи – 6 років.

Метою освітнього процесу стає не окреслення кола необхідних знань, умінь і навичок, а розвиток особистісних можливостей учня, формування його компетентності, базованих на знаннях, схильностях, досвіді, цінностях, власної здатності вирішувати практичні завдання та діяти в нестандартних ситуаціях.

Тому метою нашого навчального закладу є формування професійної компетентності та розвиток творчого потенціалу учнів на основі впровадження сучасних освітніх технологій. Виходячи з вищесказаного наша методична комісія поставили перед собою мету: використовувати новітні технології на уроках гуманітарного циклу для розвитку творчого потенціалу та покращення якості знань учнів.

Своєю метою вважаємо забезпечення професійного підходу до навчання на уроках мови та літератури в умовах технологізації освіти, формування в учнів здатності знаходити правильне рішення в різних життєвих ситуаціях. Тому на уроках ставимо перед собою такі завдання:

 • розвивати критичне мислення, творчі здібності;
 • адаптувати учня у світовому інформаційному   просторі;
 • формувати інформаційну культуру учнів, забезпечити   їх   інформаційні   потреби;
 • удосконалювати   науково–методичне забезпечення навчально-виховного процесу.

Під час підготовки та проведення уроків гуманітарного циклу застосовуємо різні інформаційно-комп’ютерні технології. Варто зазначити, що вагому роль у такій діяльності відіграло ознайомленняз програмою «Intel® Навчання для майбутнього» (всі члени м/к отримали сертифікати).

Завдання методичної комісії гуманітарних дисциплін:

 • організація роботи викладачів з навчально-програмовою документацією, враховуючи конкретні умови та необхідність змінювати порядок вивчення окремих тем і кількість годин;
 • оновлення змісту навчання і виховання, забезпечення взаємозв’язку загальноосвітньої і професійної підготовки учнів;
 • вивчення і використання в навчальному процесі нових педагогічних і освітніх технологій, передового досвіду навчання і виховання;
 • проведення роботи щодо комплексно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу засобами навчання, розробка методичних рекомендацій для ефективного використання дидактичних матеріалів та інноваційних технологій;
 • аналіз знань, умінь і навичок учнів з метою досягнення ефективного використання методів навчання;
 • аналіз результатів перевірок Гадяцького ПАЛ, внутрішнього контролю, розробка пропозицій та рекомендацій з поліпшення викладання гуманітарних дисциплін;
 • сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу в цілому та уроку, як його основної складової;
 • організація взаємовідвідування уроків членами методичної комісії;
 • сприяння підвищенню кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів;

періодичне проведення аналізу навчально-програмових документів та їх виконання.

imgonline com ua Resize FX7ya0plrb1vK1D

Склад методичної комісії:

Голова комісії: Бутко Олександр Іванович - спеціаліст вищої категорії, «викладач – методист», стаж роботи 37 років.

Члени методичної комісії:

 1. Лобода Ольга Василівна – викладач історії і правознавства, спеціаліст І категорії, стаж роботи 16 років.
 2. Липівець Наталія Володимирівна, спеціаліст вищої категорії, «викладач – методист», стаж роботи 24 роки.
 3. Треба Галина Григорівна – викладач ділової активності, художньої культури, захисту Вітчизни, спеціаліст І категорії, стаж роботи 13 років.

Основою покращення навчально-виховного процесу в ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ» є добре налагоджена методична робота.

Основним призначенням методичної комісії є:

 • Пропаганда передового методичного досвіду;
 • Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес;
 • Орієнтація навчально-виховного процесу на активні методи навчання і виховання;
 • Удосконалення комплексно-методичного забезпечення предметів суспільного циклу;
 • Формування електронної бази методичних напрацювань.
 • Виховання учнів училища на прикладах героїчного минулого та сучасного нашого народу.

В методичній комісії суспільних предметів в ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ» створені оптимальні умови для:

 • Обміну досвідом роботи;
 • Творчих дискусій;
 • Виконання конкретних практичних завдань.

Це – основа, яка впливає на підвищення якості навчання і виховання в учнів поняття патріотизму, гідності та гордості за Україну.

imgonline com ua Resize envVOVkq1BClXd

Cклад методичної комісії:

Голова комісії : Бєлінська Віра Анатоліївна – викладач спец. предметів, кваліфікаційна категорія - спеціаліст, стаж роботи 3 роки років.

Члени методичної комісії:

 1. Політько Юлія Іванівна - викладач спеціальних дисциплін, кваліфікаційна категорія - спеціаліст І категорії, стаж роботи 10 років.
 2. Вертелецька Марина Миколаївна, викладач спецдисциплін, стаж роботи 8 років.
 3. Кузьменко Ольга Миколаївна – майстер виробничого навчання 14 розряду І категорії, стаж роботи 21 рік.
 4. Білоцерківець Марія Анатоліївна – майстер виробничого навчання 14 розряду ІІ категорії, стаж роботи 15 років.
 5. Мерефа Оксана Миколаївна – майстер виробничого навчання, 14 розряду, стаж роботи 18 років.
 6. Афанасенко Наталія Андріївна – майстер виробничого навчання 11 розряду, стаж роботи 3 роки.
 7. Треба Галина Григорівна - спеціаліст І категорії, стаж роботи 13 років.
 8. Треба Володимир Миколайович - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи - 40 років.
 9. Мазуріка Оксана Миколаївна - спеціаліст, стаж роботи 1 рік.
 10. Мохов Микола Григорович - викладач спец. предметів, спеціаліст І категорії, стаж роботи 47 років.
 11. Бондаренко Марина Вячеславівна - спеціаліст ІІ категорії, стаж роботи – 4 роки.
 12. Бутко Олександр Іванович - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи 36 років.
 13. Грищенко Людмила Евгенівна - спеціаліст І категорії, стаж роботи 9 років.
 14. Демченко Юлія Вікторівна - кваліфікаційна категорія «спеціаліст», стаж роботи 1 рік.
 15. Липівець Наталія Володимирівна - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи 25 років.
 16. Лобода Ольга Василівна - спеціаліст І категорії, стаж роботи – 17 років.
 17. Ракитянська Марина Миколаївна – кваліфікаційна категорія – спеціаліст, стаж роботи 1 рік.
 18. Різніченко Алла Михайлівна - спеціаліст І категорії, старший викладач.
 19. Треба Галина Григорівна - спеціаліст І категорії, стаж роботи 13 років.
 20. Тютюнник Микола Борисович - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи – 32 роки.
 21. Бойко Іван Олександрович - спеціаліст І категорії, стаж роботи – 7 років.

Методична комісія з професій «Кухар. Кондитер. Пекар» та «Технік-технолог з технології харчування» має завдання підготувати висококваліфікованих працівників за даними спеціальностями.

Підприємства масового харчування є об’єктами регулювання підсистем ринкового господарювання – ринку кулінарної продукції. Щоб бути на рівні сучасних вимог до фахівців харчової галузі, під час теоретичного вивчення навчального матеріалу та практичної підготовки використовуються нові форми проведення занять з використанням ІКТ. З метою поглиблення і перевірки знань учнів викладачі та майстри виробничого навчання методичної комісії проводять тижні з предметів, позакласні заходи «Що головне в професії кухаря»,. «Цікавий світ кулінарії», «Кулінарний ерудит», КВК. Цікаво проходять конкурси професійної майстерності та майстер-класи, на які запрошуються учні місцевих шкіл. В такий спосіб майбутні фахівці виховують в собі професіоналізм, відповідальність, готовність працювати на виробництві, приносити людям задоволення і радість своїм мистецтвом.

вапрол

Склад методичної комісії:

Голова комісії: Треба Володимир Миколайович - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи  40 років.

Члени методичної комісії:

 1. Мигаль Олександр Миколайович - викладач спец. предметів, спеціаліст вищої категорії, викладач - методист, стаж роботи 40 років.
 2. Мохов Микола Григорович - викладач спец. предметів, спеціаліст І категорії, стаж роботи 47 років.
 3. Дмитерко Микола Олександрович – викладач спец предметів І категорії, стаж роботи 21 рік.
 4. Кузьменко Олександр Федорович – викладач спец. предметів, спеціаліст вищої категорії, викладач - методист, стаж роботи 34 роки.
 5. Войник Юрій Миколайович – викладач спец. предметів, спеціаліст вищої категорії, стаж роботи 15 років.
 6. Різніченко Руслан Анатолійович, спеціаліст вищої категорії, стаж роботи 10 років.
 7. Оксьом Борис Федорович, спеціаліст вищої категорії, стаж роботи 33 роки.
 8. Жуківець Ігор Юрійович – майстер виробничого 14 розряду І категорії, стаж роботи 23 роки.
 9. Бережний Анатолій Володимирович - майстер виробничого навчання 14 розряду, стаж роботи – 14 років.
 10. Ващенко Володимир Володимирович - майстер виробничого навчання 12 розряду, стаж роботи 7 років.
 11. Криворучко Іван Іванович – майстер виробничого навчання 14 розряду, стаж роботи 14 років.
 12. Лунич Григорій Стефанович – майстер виробничого навчання 12 розряду, стаж роботи – 15 років.
 13. Рибін Богдан Сергійович – майстер виробничого навчання 11 розряду, стаж роботи 3 роки.
 14. Прокопенко Дмитро Сергійович - майстер виробничого навчання 11 розряду, стаж роботи 4 роки.
 15. Бондаренко Марина Вячеславівна - викладач спецпредметів, кваліфікаційна категорія «спеціаліст», стаж роботи 4 роки.
 16. Бутко Олександр Іванович, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи 36 років.
 17. Треба Галина Григорівна, спеціаліст І категорії, стаж роботи 13 років.
 18. Ілляшенко Валентина Миколаївна, кваліфікаційна категорія «спеціаліст», стаж роботи 9 років.
 19. Прохоров Анатолій Андрійович, майстер виробничого навчання 14 розряду, ІІ категорія, стаж роботи 25 років.
 20. Теркун Віктор Володимирович, майстер виробничого навчання 14 розряд, ІІ категорія, стаж роботи 15 років.
 21. Теркун Віталій Вікторович – майстер виробничого навчання 11 розряду, стаж роботи 3 роки.
 22. Лукаш Андрій Анатолійович- майстер виробничого навчання 11 розряду, стаж роботи 3 роки.

Методична комісія об’єднує три професії - слюсар з ремонту автомобіля, машиніст крана автомобільного, водій автотранспортних засобів категорії «С».

Головним завданням викладачів комісії є формування в учнів знань, вмінь та навичок на уроках теоретичного та виробничого навчання для підготовки висококваліфікованих фахівців – автослюсарів, автокранівників, водіїв категорії «С» і застосовувати набуті знання на підприємствах України.

Для досягнення цієї мети колектив комісії проводить методичну роботу:

 • Вдосконалює комплекси навчально-методичного забезпечення з дисциплін, що викладаються по даній спеціальності в училищі;
 • розробляє пакети комплексних кваліфікаційних завдань для проведення державної атестації;
 • працює над застосуванням інноваційних комп’ютерних технологій у навчальному процесі.

Викладацький колектив за своїм потенціалом успішно вирішує поставлені перед ним навчально-методичні завдання.

Велику увагу викладачі методичної комісії приділяють проведенню позаурочних заходів. Щорічно проводиться тиждень предметів, під час якого учні на навчальному полігоні демонструють свою майстерність на сучасній та потужній техніці, а журі визначає кращого за професією та нагороджує цінним подарунком.

Приймаємо участь у обласних змаганнях.

Сторінка 1 із 2

Go to top