14.02.2019 року в рамках проведення тижня професій «Кухар», «Кондитер», «Пекар» та спеціальності «Харчові технології», викладачем спецдисциплін Ю. І. Політько був проведений відкритий урок з предмету «Устаткування підприємств харчування» за професією «Кухар», на тему: «Машини та механізми для розрихлювання м’яса».
Викладач мала мету навчити учнів:
- шукати зв'язок між новими та набутими знаннями;
- приймати альтернативні рішення, робити відкриття;
- доводити свої власні ідеї та думки за допомогою різноманітних засобів;
- розвивати світогляд, логічне мислення, зв’язне мовлення;
- формувати критичне мислення;
- виявляти та реалізовувати індивідуальні можливості.
Провідною ідеєю реалізації поставленої мети було проведення уроку, який був творчим початком діяльності викладача і учнів, що приводить в рух мислення, почуття, уяву, самостійну активність і підвищував сприйняття навчального матеріалу.
![]() |
![]() |
![]() |
Важливим етапом у підготовці до уроку була дослідницька робота учнів, що полягала у пошуку цікавої інформації про альтернативні пристрої для розрихлювання м’яса, що можуть замінити дороговартісне та габаритне устаткування. Свою роботу вони успішно презентували під час уроку.
Урок пройшов цікаво, жваво, за активної участі як учнів групи № 17, так і викладача. Важливим є те, що була досягнута основна мета уроку – переконати молодь в актуальності обраної професії.
Майбутнє знаходиться в руках юних дослідників, які сприймають світ крізь призму необмежених можливостей. Немає жодних перешкод, які б встояли перед справжнім бажанням досягти найвищих вершин та дізнатися таємниці цілого світу. Кожен учень протягом усього життя здобуває величезну кількість знань, що стають успішним трампліном у доросле життя. Завдяки олімпіадам учні можуть перевірити їх рівень та одержати нагороди.
Педагог – людина, яка не стоїть осторонь нестримного дитячого прагнення до пізнання нового та активно підтримує своїх вихованців у будь-яких починаннях. Щоденна праця старшого наставника є неоціненним внеском у розвиток молодого покоління України.
Педагогічні працівники та учні ДНЗ ‟Гадяцьке ВПАУ” не є виключенням і тому стали активними учасниками проекту ‟Всеосвіта”, в ході реалізації якого було організовано 25 цікавих предметних олімпіад. Члени методичної комісії предметів природничо-математичного циклу (Тютюнник М.Б., Саута Н.М., Григорович В.П., Кириченко Н.М., Липівець Н.В.), на чолі із головою комісії Бондаренко Тетяною Анатоліївною та заступником директора з навчальної роботи Тютюнник Тетяною Василівною, підтримали жагу своїх учнів до пізнання різноманітних наук, підготували їх до інтелектуальних змагань та допомогли взяти участь у Всеукраїнській дистанційній олімпіаді ‟Всеосвіта. Зима – 2018-2019”. Метою олімпіади є виявлення та розвиток творчих здібностей учнів, створення умов для підтримки та стимулювання здібних дітей, їх бажання здобувати якісну освіту. 53 учні училища зацікавилися олімпіадою і виявили бажання взяти в ній участь з 6 предметів: фізика, математика, хімія, біологія, інформатика, географія. Частина з них проявили високу активність і стали учасниками олімпіад з кількох предметів.
Завдання підібрані таким чином, щоб вони були доступні учням усіх навчальних закладів освіти, згідно з чинними програмами Міністерства освіти і науки України. Діти мали можливість виконувати завдання у форматі онлайн і офлайн. Перевірка відбувалася автоматично, після внесення відповідей.
Найкращі результати показали: Саєнко Надія (гр.№29), Пирогов Іван (гр.№14), Росенко Дмитро (гр.№24), Дорошенко Карина (гр.№39), Наздрачова Валерія (гр.№29), Горбач Павло (гр.№15), Семиволос Тетяна (гр.№29), Глухота Тетяна (гр.№19), Яковенко Сергій (гр.№24), Метелиця Інна (гр.№39), Нижник Мирослава (гр.№39), Білоцерківець Євгеній (гр.№35), Кишкар Тамара (гр.№19), Цимбалістий Павло (гр.№25) та багато інших учнів.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Фізика – взяли участь 22 учні, із них І місце – 5, ІІ місце – 4, ІІІ місце – 4. Хімія – взяли участь 17 учнів, із них І місце – 2, ІІ місце – 3, ІІІ місце – 7. Математика – взяли участь 25 учні, із них І місце – 3, ІІ місце – 4, ІІІ місце – 7. Біологія – взяли участь 12 учнів, із них І місце – 2, ІІ місце – 3, ІІІ місце – 3. Інформатика – взяли участь 17 учні, із них І місце – 4, ІІ місце – 2, ІІІ місце – 7. Географія – взяли участь 4 учні, із них І місце – 2, ІІ місце – 1, ІІІ місце – 1.
Після підведення підсумків на урочистій лінійці училища усім викладачам та учням були вручені ексклюзивні Свідоцтва, Подяки та Дипломи або Сертифікати учасника, батькам учнів – Подяки, оформлені яскраво та професійно і розроблені під окремий навчальний предмет. Текст кожного нагородного документа вказаний двома мовами – українською та англійською відповідно до європейських стандартів. Вони стали гордістю викладачів та доказом того, що кожна витрачена ними хвилинка на підготовку учнів не була марною.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Приємною оцінкою діяльності колективу та адміністрації став надісланий на електронну адресу училища від організаторів проекту ‟Всеосвіта” ексклюзивний ‟Лист-подяка” директору училища Мигалю О.М., у якому висловлено вдячність за високий професіоналізм та ініціативність викладачів, активну участь і внесок навчального закладу в якісну підготовку учасників до олімпіади та інтелектуальний розвиток України.
Вітаємо усіх переможців із їх вагомими здобутками і бажаємо нових злетів!!!
13.02.2019 року в ДНЗ "Гадяцьке вище професійне аграрне училище" відбувся теоретичний етап конкурсу з професії "Кухар", кваліфікація 4 розряд. Завдання містили перелік тестових запитань різної складності з п'яти профільних предметів.
Переможцем стала учениця групи №37 Степуренко Ірина, набравши найбільшу кількість балів. Вона буде представляти навчальний заклад на обласному Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії "Кухар".
12 лютого викладачем української мови та літератури Рой Н.В. та майстром виробничого навчання Мерефою О.М. було проведено захід «Українська кухня – культурна спадщина українського народу». У заході взяли участь учні групи №17. Були проведені конкурси на кращого знавця творів української літератури та кулінарії. Борщ, вареники, пироги, галушки – це шедеври української кухні. Тож учні не тільки розповіли багато цікавого про ці страви, а й приготували їх. Захід мав велике виховне значення, адже зосередив увагу учнів на любові та повазі до української культури взагалі та національної кулінарії зокрема.
![]() |
![]() |
Відзначаючи 30-у річницю виводу колишніх радянських військ з ісламської республіки Афганістан та вшановуючи пам’ять загиблих гадячан, в минулому учнів ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ», спортивна кафедра училища, разом з Гадяцькою районною організацією української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), організували та провели турніри з волейболу, баскетболу та футболу серед юнаків семи навчальних закладів м. Гадяч.
![]() |
![]() |
У турнірі з футболу І місце вибороли вихованці Гадяцького обласного наукового ліцею-інтернату, ІІ місце посіла збірна ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ». Кращим гравцем став Недовіс Станіслав – учень ліцею-інтернату.
![]() |
![]() |
Команди призери нагороджені дипломами та кубками, кожному учаснику команди вручені почесні грамоти. Кращі гравці турнірів отримали дипломи та медалі.
![]() |
![]() |
Висловлюємо подяку Гадяцькій районній державній адміністрації, Гадяцькій міській раді, районній організації воїнів-інтернаціоналістів та господарям змагань, які були спонсорами турнірів. Окрема подяка звичайно ж учасникам, адже це майбутнє нашої держави.