JSN Solid - шаблон joomla Продвижение

Державний навчальний заклад
"Гадяцьке вище професійне аграрне училище"

Слава Україні!
Героям слава!
Menu

методична комісія min

мет бондаренко min

Склад методичної комісії:

Голова комісії: Бондаренко Тетяна Анатоліївна - викладач фізики і астрономії, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, стаж роботи 31 рік.

Члени методичної комісії:

  1. Близнюк Інна Григорівна - викладач, спеціаліст І категорії.
  2. Бойко Іван Олександрович – викладач, спеціаліст І категорії.
  3. Гавриш Олена Іванівна - викладач, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
  4. Григорович Валентина Григорівна - викладач, спеціаліст вищої категорії.
  5. Демченко Юлія Вікторівна - викладач спецдисциплін, спеціаліст.
  6. Кириченко Наталія Миколаївна - викладач, спеціаліст І категорії.
  7. Липівець Наталія Володимирівна - викладач, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
  8. Литвиненко Алла Іванівна - викладач спецпредметів, спеціаліст І категорії, старший викладач.
  9. Погоріла Ольга Сергіївна - викладач, спеціаліст.
  10. Ракитянська Марина Миколаївна - викладач, спеціаліст.
  11. Саута Наталія Миколаївна – викладач, спеціаліст І категорії.
  12. Серебряннікова Євгенія Павлівна - викладач, спеціаліст.
  13. Симітко Валентина Антонівна - викладач, спеціаліст вищої категорії.
  14. Субота Ілона Володимирівна - викладач, спеціаліст.
  15. Тютюнник Микола Борисович - викладач хімії, біології, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.

 

Педагог сьогодні не стільки той, хто вчить, скільки той, хто розуміє і відчуває, як дитина вчиться.

                   В.О. Сухомлинський

Методична комісія предметів природничо-математичного  циклу є однією з кращих Державному навчальному закладі “Гадяцьке вище професійне аграрне училище”. Вона складається з 9 викладачів, 4  з яких є викладачами вищої категорії, 4  мають педагогічне звання «викладач-методист».

Усі види діяльності, покладені в основу роботи комісії, спрямовані на  навчання та виховання учнівської молоді, проведення позакласних заходів з нею, роботу по покращенню комплексно-методичного забезпечення предметів тощо.

Під час навчально-виховного процесу викладачі приділяють велику увагу диференційованому навчанню, проведенню нестандартних уроків (уроки-ігри, бінарні уроки, уроки-семінари, уроки-лекції, інтегровані уроки тощо), використанню міжпредметних зв’язків,  інтерактивних методів та новітніх інноваційних освітніх технологій, запровадженню особистісно зорієнтованого навчання, організації цікавих пізнавально-розвиваючих виховних заходів, проводять роботу з батьками учнів.

Із 2005 року викладачі фізики, хімії, біології постійно брали участь у апробації «Педагогічних програмних засобів для загальноосвітніх навчальних закладів», запропонованих Міністерством освіти і науки України, втілювали новітні технології у своїй діяльності. У 2007 році за сприяння Міністерства освіти і науки України, місцевої та  районної влади було обладнано сучасний кабінет хімії, який відповідав нормативним вимогам, мав сучасний дизайн, був зручним і на 100% придатним для якісного проведення занять. На сьогоднішній день викладачі комісії  постійно використовують комп’ютерну техніку на уроках.

У 2018 році було одержано і встановлено комплект навчального обладнання для STEM кабінету, призначенням якого є якісна підготовка фахівця, конкурентно спроможного на ринку праці. Викладачі фізики, хімії, біології одержали можливість використовувати сучасне обладнання, однією із складових якого є цифрові лабораторії, для ефективного та цікавого проведення занять, на якому учні можуть здобувати не лише теоретичні знання, а й практичні навички, глибше зрозуміти сутність процесів, що вивчають.

Позитивним є те, що члени комісії досягають поставленої мети злагоджено, якісно і вчасно, прислухаються до думок один одного, тісно співпрацюють з викладачами інших методичних та циклових комісій.

Щороку в училищі проводиться «Тиждень предметів природничо-математичного циклу», який  завжди проходить змістовно, цікаво і багатогранно. Викладачі разом з учнями організовують виставки стіннівок, кросвордів, рефератів, портретів учених (виготовлених учнями), конкурси презентацій, вечори відпочинку, концерти, ігри, КВК, тематичні виховні години, виставки методичних розробок викладачів, екскурсії, зустрічі з цікавими людьми тощо.

Члени комісії мають власні методичні розробки уроків, сценаріїв  інтелектуально-розважальних ігор, вечорів відпочинку, виховних годин та ін., а також друковані роботи у профільних газетах і журналах. Викладачі постійно підвищують свій фаховий рівень, вивчають надбання і досягнення колег училища та інших навчальних закладів. Передовий досвід роботи методичної комісії природничо-математичних наук та педагогічний досвід окремих членів комісії впроваджується в училищі та вивчається в області. Так, досвід роботи голови методичної комісії Бондаренко Т.А. неодноразово вивчався на рівні області та училища (рекомендовано для вивчення навчально-методичною радою НМЦ ПТО): 2005 р. – “Проведення вечорів відпочинку у формі пізнавально-розважальної гри”, 2010 р. – “Інноваційні підходи у навчанні та вихованні – шляхи до підвищення ефективності навчально-виховного процесу” (на базі училища відбулася обласна секція викладачів фізики та математики, де вивчався даний досвід), 2018 р. – “Майстерність педагога в організації навчально-виховного процесу” як складова загального досвіду групи викладачів ”Освічена молодь – запорука майбутнього України” (на базі училища відбувся семінар заступників директора з НВР ПТНЗ області, де вивчався даний досвід та проведено заняття “Школи передового педагогічного досвіду” з даної теми для класних керівників груп училища). Також на обласному рівні та колективом училища вивчався досвід членів комісії: Тютюнник Т.В. : 2005 р. – “Використання карток практичних завдань на уроках інформатики з метою вироблення в учнів практичних навичок використання сучасної обчислювальної техніки та програмного забезпечення” (рекомендовано для вивчення навчально-методичною радою НМЦ ПТО), 2009 р. – інноваційний проект “Використання інтегрованої системи Microsoft Office для Windovws в процесі підготовки спеціалістів робітничих професій” (рекомендовано до друку навчально-методичною радою НМЦ ПТО), 2012 р. – “Збірник завдань практичних робіт з інформатики та інформаційних технологій” (рекомендовано для впровадження у навчально-виховний процес НМЦ ПТО).; Тютюнник М.Б. – “Розкриття потенціалу кожного учня – запорука успішної навчальної групи”  як складова загального досвіду групи викладачів ”Освічена молодь – запорука майбутнього України” (рекомендовано для вивчення навчально-методичною радою НМЦ ПТО).

Неодноразово викладачі комісії займали І місця на професійних конкурсах «Викладач року» як загальноучилищних так і обласних, конкурсах методичних розробок тощо.

Завдяки високій професійності, ерудованості та наполегливій праці викладачів учні ДНЗ “Гадяцьке ВПАУ” не один рік успішно виступали на обласних олімпіадах з фізики, математики, хімії та підтверджували набуті знання на вступних екзаменах до вищих навчальних закладів. Наприклад: 2016 р. – Дубовик В. – ІІІ місце на обласній олімпіаді з географії; 2017 р. – ІІ місце на обласній олімпіаді з хімії; 2017 р. – Тюжин С. – ІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді “Крок до знань”; 2017 р. – Мироненко О. – ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді “Крок до знань”.

Викладачі методичної комісії беруть активну участь у громадському житті училища, є учасниками художньої самодіяльності, спортивно-масових заходів тощо.

Кожен із членів комісії проводить значну профорієнтаційну роботу: спілкується із учнівськими та педагогічними колективами шкіл міста, району, Полтавської та сусідніх областей.         

Оскільки центром навчання і виховання є учень, то викладацький склад комісії зосереджує свої зусилля не тільки на підготовці конкурентоспроможного фахівця, а й насамперед – Людини. Мистецтво педагога полягає не лише в умінні передавати набуті знання, а й бути самому готовим учитися в молоді, уміти їх «почути», зрозуміти і встановити зворотний зв’язок. Настільною книгою для кожного педагога повинні бути слова учнів, звернені до своїх наставників:

Слухай мене, щоб я умів слухати.

Поважай мене, щоб я поважав інших.

Вір мені, щоб я повірив.

Не принижуй мене, щоб я не принижував.

Розмовляй зі мною, щоб я вмів спілкуватися.

Вибачай мені, щоб я міг вибачати іншим.

Допомагай мені, щоб я став помічником.

Не насміхайся з мене…

Не ігноруй мене.

Почуй мене, щоб я це відчув.

Люби мене, щоб я вмів любити.

IMG 4980 min

Склад методичної комісії:

Голова комісії: Рой Наталія Вікторівнавикладач української мови та літератури, спеціаліст вищої  категорії, викладач-методист, стаж роботи – 17 років.

Члени методичної комісії:

  1. Артемова Альона Анатоліївна – викладач, спеціаліст І категорії.
  2. Бондаренко Альона Сергіївна - викладач, спеціаліст.
  3. Зорило Наталія Михайлівна – викладач, спеціаліст І категорії.
  4. Коновалова Олена Олександрівна - викладач української мови, спеціаліст.
  5. Кошман Лідія Павлівна - викладач, спеціаліст вищої категорії.

 

Метою освітнього процесу стає не окреслення кола необхідних знань, умінь і навичок, а розвиток особистісних можливостей учня, формування його компетентності, базованих на знаннях, схильностях, досвіді, цінностях, власної здатності вирішувати практичні завдання та діяти в нестандартних ситуаціях.

Тому метою нашого навчального закладу є формування професійної компетентності та розвиток творчого потенціалу учнів на основі впровадження сучасних освітніх технологій. Виходячи з вищесказаного наша методична комісія поставили перед собою мету: використовувати новітні технології на уроках гуманітарного циклу для розвитку творчого потенціалу та покращення якості знань учнів.

Своєю метою вважаємо забезпечення професійного підходу до навчання на уроках мови та літератури в умовах технологізації освіти, формування в учнів здатності знаходити правильне рішення в різних життєвих ситуаціях. Тому на уроках ставимо перед собою такі завдання:

  • розвивати критичне мислення, творчі здібності;
  • адаптувати учня у світовому інформаційному   просторі;
  • формувати інформаційну культуру учнів, забезпечити   їх   інформаційні   потреби;
  • удосконалювати   науково–методичне забезпечення навчально-виховного процесу.

Під час підготовки та проведення уроків гуманітарного циклу застосовуємо різні інформаційно-комп’ютерні технології. Варто зазначити, що вагому роль у такій діяльності відіграло ознайомленняз програмою «Intel® Навчання для майбутнього» (всі члени м/к отримали сертифікати).

Завдання методичної комісії гуманітарних дисциплін:

  • організація роботи викладачів з навчально-програмовою документацією, враховуючи конкретні умови та необхідність змінювати порядок вивчення окремих тем і кількість годин;
  • оновлення змісту навчання і виховання, забезпечення взаємозв’язку загальноосвітньої і професійної підготовки учнів;
  • вивчення і використання в навчальному процесі нових педагогічних і освітніх технологій, передового досвіду навчання і виховання;
  • проведення роботи щодо комплексно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу засобами навчання, розробка методичних рекомендацій для ефективного використання дидактичних матеріалів та інноваційних технологій;
  • аналіз знань, умінь і навичок учнів з метою досягнення ефективного використання методів навчання;
  • аналіз результатів перевірок Гадяцького ПАЛ, внутрішнього контролю, розробка пропозицій та рекомендацій з поліпшення викладання гуманітарних дисциплін;
  • сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу в цілому та уроку, як його основної складової;
  • організація взаємовідвідування уроків членами методичної комісії;
  • сприяння підвищенню кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів;

періодичне проведення аналізу навчально-програмових документів та їх виконання.

суспільні дис

Склад методичної комісії:

Голова комісії: Лобода Ольга Василівна - викладач історії і правознавства, спеціаліст вищої категорії, стаж роботи – 19 років.

Члени методичної комісії:

  1. Бутко Олександр Іванович - викладач спецпредметів, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
  2. Липівець Наталія Володимирівна - спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
  3. Погоріла Ольга Сергіївна - викладач, спеціаліст.
  4. Треба Галина Григорівна - викладач, спеціаліст вищої категорії.

Основою покращення навчально-виховного процесу в ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ» є добре налагоджена методична робота.

Основним призначенням методичної комісії є:

  • Пропаганда передового методичного досвіду;
  • Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес;
  • Орієнтація навчально-виховного процесу на активні методи навчання і виховання;
  • Удосконалення комплексно-методичного забезпечення предметів суспільного циклу;
  • Формування електронної бази методичних напрацювань.
  • Виховання учнів училища на прикладах героїчного минулого та сучасного нашого народу.

В методичній комісії суспільних предметів в ДНЗ «Гадяцьке ВПАУ» створені оптимальні умови для:

  • Обміну досвідом роботи;
  • Творчих дискусій;
  • Виконання конкретних практичних завдань.

Це – основа, яка впливає на підвищення якості навчання і виховання в учнів поняття патріотизму, гідності та гордості за Україну.

IMG 5947 minCклад методичної комісії:

Голова комісії : Бєлінська Віра Анатоліївна - викладач спецпредметів, спеціаліст, стаж роботи – 23 роки.

Члени методичної комісії:

  1. Афанасенко Наталія Андріївна - майстер виробничого навчання 12 розряду.
  2. Бондаренко Марина Вячеславівна - викладач спецпредметів, спеціаліст ІІ категорії.
  3. Бутко Олександр Іванович - викладач спецпредметів, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
  4. Вертелецька Марина Миколаївна - викладач спецдисциплін, спеціаліст.
  5. Зорило Наталія Михайлівна - викладач, спеціаліст І категорії.
  6. Йоник-Марченко Іванна Михайлівна - викладач спецдисциплін, спеціаліст.
  7. Кузьменко Ольга Миколаївна - майстер виробничого навчання 14 розряду І категорії.
  8. Мерефа Оксана Миколаївна - майстер виробничого навчання 14 розряду.

 

Методична комісія з професій «Кухар. Кондитер. Пекар» та «Технік-технолог з технології харчування» має завдання підготувати висококваліфікованих працівників за даними спеціальностями.

Підприємства масового харчування є об’єктами регулювання підсистем ринкового господарювання – ринку кулінарної продукції. Щоб бути на рівні сучасних вимог до фахівців харчової галузі, під час теоретичного вивчення навчального матеріалу та практичної підготовки використовуються нові форми проведення занять з використанням ІКТ. З метою поглиблення і перевірки знань учнів викладачі та майстри виробничого навчання методичної комісії проводять тижні з предметів, позакласні заходи «Що головне в професії кухаря»,. «Цікавий світ кулінарії», «Кулінарний ерудит», КВК. Цікаво проходять конкурси професійної майстерності та майстер-класи, на які запрошуються учні місцевих шкіл. В такий спосіб майбутні фахівці виховують в собі професіоналізм, відповідальність, готовність працювати на виробництві, приносити людям задоволення і радість своїм мистецтвом.

Безымянный min

Склад методичної комісії:

Голова комісії: Різніченко Руслан Анатолійовичвикладач спецпредметів, спеціаліст вищої категорії, стаж роботи – 12 років.

Члени методичної комісії:

  1. Мигаль Олександр Миколайович - викладач спецпредметів, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
  2. Бондаренко Марина Вячеславівна - викладач спецпредметів, спеціаліст ІІ категорії.
  3. Бутко Олександр Іванович - викладач спецпредметів, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
  4. Ващенко Володимир Володимирович - майстер виробничого навчання 13 розряду.
  5. Войник Юрій Миколайович - викладач спецпредметів, спеціаліст І категорії.
  6. Дмитерко Микола Олександрович - викладач спецпредметів, спеціаліст І категорії.
  7. Жуківець Ігор Юрійович - майстер виробничого 14 розряду І категорії.
  8. Закладний Олександр Миколайович - викладач спецдисциплін, спеціаліст І категорії.
  9. Йоник-Марченко Іванна Михайлівна - викладач спецдисциплін, спеціаліст.
  10. Ілляшенко Валентина Миколаївна - викладач, спеціаліст.
  11. Криворучко Іван Іванович - майстер виробничого навчання 14 розряду.
  12. Кузьменко Олександр Федорович - викладач спецпредметів, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
  13. Лукаш Андрій Анатолійович - майстер виробничого навчання 12 розряду.
  14. Лунич Григорій Стефанович - майстер виробничого навчання 12 розряду.
  15. Мормуль Анатолій Миколайович - викладач спецпредметів, спеціаліст вищої категорії.
  16. Оксьом Борис Федорович - викладач спецпредметів, спеціаліст вищої категорії.
  17. Пазинич Анатолій Миколайович - майстер виробничого навчання 12 розряду.
  18. Рибін Богдан Сергійович - майстер виробничого навчання 12 розряду.
  19. Теркун Віктор Володимирович  - майстер виробничого навчання 14 розряду ІІ категорії.
  20. Теркун Віталій Вікторович - майстер виробничого навчання 12 розряду.

Методична комісія об’єднує три професії - слюсар з ремонту автомобіля, машиніст крана автомобільного, водій автотранспортних засобів категорії «С».

Головним завданням викладачів комісії є формування в учнів знань, вмінь та навичок на уроках теоретичного та виробничого навчання для підготовки висококваліфікованих фахівців – автослюсарів, автокранівників, водіїв категорії «С» і застосовувати набуті знання на підприємствах України.

Для досягнення цієї мети колектив комісії проводить методичну роботу:

  • Вдосконалює комплекси навчально-методичного забезпечення з дисциплін, що викладаються по даній спеціальності в училищі;
  • розробляє пакети комплексних кваліфікаційних завдань для проведення державної атестації;
  • працює над застосуванням інноваційних комп’ютерних технологій у навчальному процесі.

Викладацький колектив за своїм потенціалом успішно вирішує поставлені перед ним навчально-методичні завдання.

Велику увагу викладачі методичної комісії приділяють проведенню позаурочних заходів. Щорічно проводиться тиждень предметів, під час якого учні на навчальному полігоні демонструють свою майстерність на сучасній та потужній техніці, а журі визначає кращого за професією та нагороджує цінним подарунком.

Приймаємо участь у обласних змаганнях.

Сторінка 1 із 2

Go to top